Technologie

Technologie brýlí eSight

Brýle eSight, hands-free virtuální brýle na běžné nošení, obsahují malou vysokorychlostní kameru, která zachycuje vše, na co se uživatel brýlí eSight podívá. Zachycený živý videostream je ihned odeslán do silného počítače, který využívá patentovaný software na zpracování každého pixelu videa zachyceného kamerou.

Zdokonalené video je zasláno zpět do brýlí a je zobrazeno na dvou silných organických LED obrazovkách před očima uživatele. Uživatel brýlí eSight může typicky vidět tato celobarevná zobrazení ve videu s bezprecedentní vizuální ostrostí – v podstatě se prolomí základní onemocnění oka, které způsobuje slepotu.

To vše se děje v reálném čase, bez pozorovatelného časového prodlení z pohledu uživatele brýlí eSight. To je zásadní schopnost, která umožňuje uživateli brýlí eSight okamžitě přecházet z vidění na krátkou vzdálenost (čtení dokumentu) – na vidění na střední vzdálenost (zjištění kdo právě vstoupil do místnosti) – až k vidění na dlouhou vzdálenost (pohled z okna).

Uživatelé brýlí eSight si mohou snadno upravit nastavení barvy, kontrastu, jasnosti a zvětšení (až do 14X), a dokonce fotografovat a ukládat obrázky.

Bioptický náklon

Brýle eSight jsou navrženy tak, aby optimalizovaly zbývající centrální vidění oka, to vše při využití periferního vidění dané osoby. Aby toho bylo možno dosáhnout, vynalezli projektanti brýlí eSight funkci, která je nazývána „bioptický náklon“, což je jedna z patentovaných vlastností brýlí eSight. Umožňuje, aby byly brýle na hlavě nakláněny. Při náklonu může uživatel využít jejich periferní vidění pro orientaci a dívat se do brýlí na další detaily nebo na vzdálené předměty.